Почина 29-годишник во пукањето на Пластичарска, вториот е опериран и стабилен

СП. архива

Синоќа пред полноќ на булеварот „Никола Карев“ имало пукање со огнено оружје во кое 29-годишник почина, а двајца се повредени. Едно од трите лица е пренесено во Универзитетската клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски“.

Директорот на Универзитетската клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски“ доктор Љубен Арсенков за „Слободен печат“ вели дека пациентот кој е пренесен во градската болница е опериран и во стабилна состојба.

Од Министерството за внатрешни работи за „Слободен печат“ велат дека во 23 часот и 40 минути во СВР Скопје било пријавено дека на бул. „Никола Карев“ во Скопје имало пукање.

Во 23 часот и 45 минути од Градската болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со повреди од огнено оружје бил донесен 24-годишниот Т.А. од Скопје.

Во 23 часот и 51 минута од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со повреди од огнено оружје биле донесени 19-годишниот О.Б. и 29-годишниот А.И. Двајцата се од Скопје.

По укажаната помош А.И. починал 45 минути по полноќ. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и расчистување на случајот. 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот