3 C
Скопје

Tag : пластичарска

Хроника

Еден осомничен за пукањето на „Пластичарска“

МИА Агенција
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело -Тешки дела против...
Вести Скопје

Заврши првата фаза од реконструкцијата на „Пластичарска”

Горан Наумовски
Со нанесување на завршниот асфалтен слој, викендов, екипите на Град Скопје ја финализираа првата фаза од проширувањето и реконструкцијата на булеварот „Никола Карев”, односно познатата...
Вести Скопје

Хаос во Скопје, блокирани улици поради проширување и реконструкција

Откако на трибината на СДСМ, градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов истакна дека во моментов се работи на изградба на четири булевари во Скопје, екипата...
Вести Скопје

Започна проширувањето на Пластичарка- еве кога ќе биде готова

Град Скопје денеска започна со првата фаза од проширувањето на булеварот „Никола Карев“, попознат како улица Пластичарска, во должина од 1.440 метри, од клучката кај...