ВО ЖИВО: Прес конференција на генсекот Рашковски

Генсекот на Владата, Драги Рашковски, на денешната прес конференција им се обраќа на новинарите во врска со снимениот разговор кој беше објавен во медиумите, а каде се договара набавка на радарски систем.

Следете ја во живо:

Во живо од Влада: Прес-конференцијата на Генералниот секретар Драги Рашковски

Publiée par Sloboden Pecat sur Mardi 2 juillet 2019

 

 

Прочитајте и...  Крамер: Наскоро вакцина против Ковид-19, рестрикции ќе има до крајот на мај

Прочитај повеќе

Нови 987 смртни случаи во Франција

МИА Агенција

Додека лекарите се борат за животите на пациентите, крадец ограбувал доктори

Слободен печат

Посебен режим на работа во гинеколошкиот оддел од Кумановската болница поради заразен персонал

Слободен печат

Крамер: Наскоро вакцина против Ковид-19, рестрикции ќе има до крајот на мај

МИА Агенција

Заев: На уредникот на Канал 5, Гоце Михајлоски му посакувам брзо закрепнување

Слободен печат

Апсење во Скопје за време на полициски час: Три лица „уловени“ на кејот на Вардар (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат.

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Состојба со коронавирусот во светот до 20 часот

Слободен печат

Нов случај на ебола откриен во ДР Конго

Слободен печат

Се разгледува можноста за лекување со крвна плазма, но терапијата не помага секому

МИА Агенција

Кај пациентите на респираторни машини смртноста е околу 98 проценти, вели Филипче

Слободен печат

Пожарот кај Бањани со канадери ставен под контрола

МИА Агенција

Бугарската БТВ цел на хакерски напад: Податоците се продаваат на форум

Слободен печат