1 C
Скопје

Во Србија евидентирани 2.956 пациенти инфицирани од коронавирусот

Во Србија бројот на ново заразени лица од коронавирусот во последните 24 часа изнесува 2.956 лица од направени 12.054 тестови. Починале 14 пациенти.  

На респираторна машина има приклучемно 153 пациенти.

Стапката на смртност во моментов е 0,99 проценти.

Извор:Бета

Прочитајте и...  Нови 305 случаи на коронавирус, 11 лица починаа, 167 пациенти се излекувани

Поврзани вести

ВИДЕО | Израел повторно ја гранатира Сирија

Слободен печат

Мицкоски со критики до власта: Заради вас умираат луѓе, заради вашата неспособност имаме сериозен трет бран новозаболени

Слободен печат

Утре започнува пописот на дијаспората

Слободен печат

Од почетокот на пандемијата, повеќе од илјада луѓе починаа во Црна Гора

Слободен печат

ВИДЕО | Километарска колона камиони на граничниот премин Богородица

Слободен печат

Кина се повеќе економски јакне: Ќе падне ли САД од тронот до 2035 година?

Слободен печат

Остави Коментар