24.8 C
Скопје

Tag : починале

Вести Свет

Во светот досега од коронавирус починале 3,88 милиони луѓе

Слободен печат
Досега три милиони и 884.538 луѓе починаа од коронавирус во светот, додека 179 милиони и 71.540 се инфицирани, го објавија денеска западните медиуми новиот биланс...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Актерката стави точка на злобните гласини: На Миа Фароу од 14 деца, три ѝ починале во најтешки маки

Слободен печат
„Мал број семејства се совршени, и секој родител кој доживеал губиток на детето, знае дека таа болка не престанува“, напишала актерката. Актерката Миа Фароу, поранешна...
Вести Регион

Во Србија евидентирани 2.956 пациенти инфицирани од коронавирусот

Слободен печат
Во Србија бројот на ново заразени лица од коронавирусот во последните 24 часа изнесува 2.956 лица од направени 12.054 тестови. Починале 14 пациенти.   На респираторна...
Вести Свет

Најмалку 5.000 жени починаа при семејно насилство во Русија во 2018 година

Слободен печат
Во Русија најмалку 5.000 жени починале при семејно насилство во 2018 година, покажуваат резултатите од студијата на експерти од Конзорциумот на женски невладини организации. Тоа...
Вести Регион Слајдер

Во Косово 203 новозаразени со коронавирусот, починале четири лица

МИА Агенција
Националниот институт за јавно здравје на Косово синоќа соопшти дека вчера се тестирани вкупно 419 примероци, од кои 203 се позитивни, со што вкупниот број...
Вести Македонија Слајдер

Чулев за ,,Слободен печат”: Мајката и синот од Велес починале на крајот на јануари

Мирослава Бурнс
Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, за „Слободен печат“ тврди дека од оперативно криминалистичките активности што СВР Велес ги преземало на терен, а и од...
Магазин Магазин слајдер

Сара Анчиќ во шок откако го видела семејството на Фејсбук оглас: Пишуваше дека сите починале од коронавирус (ВИДЕО)

Слободен печат
Сара Анчиќ од Калифорнија се шокирала кога во реклама на Фејсбук видела фотографија од своето семејство покрај која пишувало дека сите починале од коронавирус. Како...
Вести Македонија

Лани починале 10.000 лица од срцеви заболувања

МИА агенција
Минатата година од кардиоваскуларни заболувања во државава се починати околу 10 илјади лица, а поголем дел од нив се жени. Карактеристично е дека се поместува...