8 C
Скопје

Во подготовка е новиот филм за „Големиот Гетсби“: Овој пат во анимирана верзија

Се подготвува анимирана адаптација на книгата „Големиот Гетсби“ од Франсис Скот Фицџералд, а ќе ја режира Вилијам Џојс.

Сценариото за оваа анимирана продукција е потпишано од Брајн Селзник, а продукцијата ќе ја работи „ DNEG Feature Animation“.

Ова е првпат романот објавен во 1925 година да се адаптира во анимиран филм.

Продуцентите на филмот истакнаа дека веруваат дека ова е совршен момент да се започне овој проект, бидејќи гледачите и младите режисери ширум светот само ги откриваат сите привлечности и можности што ги нуди анимацијата.

Да потсетиме, во 2013 година, книгата беше адаптирана во истоимен филм, во кој Леонардо ги имаше главните улоги

 

Прочитајте и...  Принцот Хари пред да дојде на погребот во Британија му испратил емотивно писмо на својот татко: Работите не поминале како што се надевал

Поврзани вести

ФОТО | Мулдер и Скали повторно се обединија: Фотографија која ги воодушеви фановите на „Досие икс“

Слободен печат

ФОТО: Никол Шерцингер освојува со својот изглед и во четвртата деценија

Слободен печат

ВИДЕО | Бритни Спирс конечно проговори и одговори на прашања од нејзините обожаватели: Не грижете се за мене, добро сум

Слободен Печат

ВИДЕО: Инфлуенсерката Џастин Парадајс го обвини јутјуберот и боксер Џејк Пол за сексуално злоставување

Слободен Печат

Четири идеални љубовни партнери за секој хороскопски знак

Слободен Печат

Милена Радуловиќ: Ме контактираат неверојатен број на жени – жртви на насилство, дури од Русија

Слободен Печат

Остави Коментар