Во Косово вратени 110 државјани од ИСИС (ВИДЕО)

Двајца борци на ИСИС и 74 деца заедно со 32 жени ноќеска со големи мерки на безбедност се вратени во Косово. Сите се косовски државјани.

Косовските власти проценуваат дека на воените боишта во Сирија се наоѓаат уште 30 борци со косовско државјанство и 49 жени и 8 деца.

Министерот за правда на Косово, Абелард Тахири, изјави дека на овој начин на овие луѓе ќе им се пружи втора шанса за живот. Исто така, додаде дека за сите оние кои што имаат докази дека сториле кривично дело, вклучувајќи ги и жените, ќе бидат кривично гонети.

Прочитајте и...  Штипските епидемиолози почнаа со тестирањето на работниците од петте конфекции

Прочитај повеќе

Лажни вести од протестите во САД: Полицијата во Минеаполис не уапси агент на ФБИ, ниту пак снимката е сегашна (ВИДЕО)

Слободен печат

Спасовски: Партиите не треба да ги земаат државните пари за оваа година кои им следат според закон

Слободен печат

САД ја осудија Кина за однесувањето околу граничен спор со Индија

Слободен печат

Пристигнаа резулати од антитела: Дури 270.000 Израелци биле заразени од коронавирус

Слободен печат

НЕОТЕЛ со нова понуда за мали и средни претпријатија

Слободен печат.

Жерновски: Нема да бидеме жртви на стратегијата на ВМРО-ДПМНЕ, вечно да се одлагаат изборите

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шпанија втор ден по ред без смртни случаи од Ковид-19

Слободен печат

Турција порача руска воена опрема во вредност од милијарда долари

Слободен печат

Куомо: Граѓаните треба да прават разлика меѓу демонстрантите и крадците

Слободен печат

Гренел поднесе оставка од амбасадорското место во Германија, Трамп му подари фотеља

Слободен печат

Бабата на бебето кое почина во Швајцарија иако позитивна на Ковид-19 си заминала од Инфективна

Слободен печат

САД воведе санкции за превозниците на венецуелска нафта

Слободен печат