17.8 C
Скопје

Tag : Борци

Останатo Спорт

ВИДЕО | Димитров-Чурино стана специјален претставник за традиционалното борење во Оман

Слободен печат
Македонскиот борец и тренер кој работи во Оман, битолчанецот Ристо Димитров – Чурино, за Божик доби престижно признание, тој е избран за специјален претставник за...
Останатo Спорт

Кикбоксерот Илиоски: Спремен сум да покажам дека сум еден од најдобрите борци

Слободен печат
Бобан Илиоски се соочи со ново одложување на борба која требаше да се одржи на 27 декември во Белград, Србија. За среќа, на истиот датум...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Три хороскопски знаци кои се најголеми борци за правда! Дали и вие сте меѓу нив?

Слободен Печат
Почитувањето им е вродено на овие знаци од зодијакот, а истражувањето спроведено на еден американски универзитет, потврди дека најголем број од личностите родени во овие...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Борците на ИСИС се враќаат дома: Како Македонија ги чека?

Лука Андреев
Најмалку 30 македонски државјани кои се бореле на страната на ИСИС и останатите терористички организации на боиштата во Сирија и Ирак се очекува да бидат...
Останатo Спорт

ММА тренер со нож ги тера борците да се движат околу кафезот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Џошуа Фабиа е еден од најконтроверзните тренери во ММА. Еднаков број експерти го сметаат за шарлатан и генијалец, а неговата „Школа за светска самосвест“ е...
Вести Македонија

Концерти во Куманово како поддршка за борците против Ковид-19

Слободен печат
Два концерти ќе проследат кумановци за време на полицискиот час, информираат од Општина Куманово и од НУЦК „Трајко Прокопиев” Куманово. Оркестарот на млади при НУЦК...
Вести Македонија

Одбележана 76-годишнината од Февруарскиот поход

МИА Агенција
Во организација на Општинскиот одбор на Сојузот  на борци од Виница, денеска во селото Истибања се одржа централната манифестација за одбележување на 76-годишнината од Февруарскиот...
Забава Магазин

Три најсилни жени меѓу хороскопските знаци кои никогаш не се предаваат

Слободен печат
Се прашувате кои се трите хороскопски знаци кои се надарени со голема сила и издржливост? Вага Да почнеме со неа, Вагата. Жената Вага насекаде го...
Вести Македонија

На Блискиот Исток војуваат повеќе од 1000 борци од Балканот, голем дел од Македонија

Алек Стојковски
Околу 1000 луѓе од Западен Балкан се бореле и се уште се борат на бојните полиња на Блискиот Исток. Според податоците на Центарот за борба...
Вести Свет

Лидерот на Хезболах: Продолжуваме по стапките на Сулејмани

Слободен печат
Лидерот на либански Хезболах, Саид Хасан Насралах изјави денеска дека неговата шиитска милициска група ќе продолжи по стапките на иранскиот генерал Касем Сулејмани по неговата...