Влада: Да се превземат мерки при покачување на цените на средствата за заштита од кронавирусот

На денешната седница на Владата ги задолжи Пазарната инспекција и Агенцијата за лекови да направат увид и контрола на залихите на заштитните средства за заштита од пренесување на коронавирусот во аптеките и доколку се утврди неосновано покачување на цените, да се преземат мерки.

Прочитајте и...  Од 29 заболени со коронавирус во тетовскиот регион, 16 се од Тетово

Прочитај повеќе

Вчера потврдени 5 нови случаи на Ковид-19 во Косово, вкупно 145 заразени

Слободен печат

Сончево време со температура до 17 степени

Слободен печат

Виц на денот – Дивјаци

Слободен печат

Курсна листа на НБРМ: Колкава е вредноста на еврото денеска?

Слободен печат

Спасени 15 мигранти кои се обиделе да преминат од Франција во Велика Британија

Слободен печат

Епидемиологот Пашагиќ почина од последиците на коронавирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Филипче: Ова се моите колеги кои неуморно работат на пунктовите за тестирање

Слободен печат

Премиерот Џонсон префрлен во болница

Слободен печат

Полицискиот час ги опустоши парковите, се шетаат само кучиња (ФОТО)

Ирскиот премиер ќе работи една смена како лекар додека трае епидемијата

Слободен печат

Заразените од коронавирус во Кипар ќе се следат преку мобилна апликација

Слободен печат

Пазарите за диви животни во Кина повторно се отвораат, расизмот кон азиската популација во САД расте (ВИДЕО)

Слободен печат