ВИСТИНСКО ЧУДО: Куче спасено ЕДЕН МЕСЕЦ по ураганот Доријан (ВИДЕО)

Спасителите биле во целосен шок кога на Бахамите, во подрачјето на целосно уништено од ураганот Доријан, пронашле едвај живо куче.

Женката ги пуштила спасителите да и пријдат, меѓутоа била толку изгладнета што веројатно немала сила да се помести и да не била заглавена под клима уредот кој ја имал приклештено.

Иако станува збор за група на искусни луѓе, кои од ова загрозено подрачје успеале да спасат повеќе од 100 кучиња, не можеле да веруваат дека пронашле животно кое преживеало месец дена заглавено и неподвижно.

На почетокот и се доближиле полека, и понудиле малку храна, а потоа спасителот ја подигнал и однел на сигурно.

Малку е да се рече дека кучето било коски и кожа, но желбата да живее била толку голема што ова животно дозволило на своите спасители да и доближат и да ја однесат на третман во клиника.

Со оглед на тоа дека е право чудо што е воопшто пронајдена жива, спасителите ја крстиле Мирикл (чудо), и се надеваат дека ќе успее да закрепне. Исто така се надеваат и дека ќе успеат да ги најдат нејзините сопственици, но и да не успеат, ќе се погрижат Мирикл да добие топол дом и љубовта која ја заслужува.

Прочитајте и...  Како лесно да препознаете дали вашето куче е гладно, тажно, среќно, исплашено, нервозно

Прочитај повеќе

Талибанците не мируваат: Бомбашки напад врз ТВ екипа!

Слободен печат

„Спејс икс“ успешно ја лансираше ракетата „Фалкон 9″ (ВИДЕО)

Слободен печат

Запознал девојка на „Тиндер“, ја довел дома и брутално ја убил, потоа сам повикал полиција (ВИДЕО)

Слободен печат

Во Италија 111 смртни случаи од коронавирусот, 416 новозаразени

Слободен печат

Драма на небото над Индија: Авион вратен во Москва, пилот бил позитивен на корона

Слободен печат

Афера „респиратори“: Обвинителството на БиХ бара притвор за премиерот Фадил Новалиќ

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Трамп ги предупреди демонстрантите: Соберете се пред Белата Куќа, но ќе ве пречекаат најжестоките кучиња

Слободен печат

Земјотрес во Корча почувствуван и во земјава

Слободен печат

Гувернерот на Минесота најави целосна мобилизација на Националната гарда: Насилството нема да се толерира!

Слободен печат

Филипче: Имаме два избори, безусловно да ги почитуваме мерките или да се вратиме кон рестрикциите

Слободен печат

Израелски полицајци убија невооружен Палестинец со посебни потреби

Слободен печат

Ахмедовски: МВР да преземе мерки против ширењето говор на омраза

Слободен печат