ВИДЕО | Синот на поранешниот претседател ќе се жени, а напиша и книга поезија

Иван Иванов
Фото: Приватна архива

Синот на нашиот претседател Ѓорге Иванов, деновиве во интервју за емисијата „Бекстејџ“ откри дека се верил со својата девојка.

Иван неодамна ја промовираше својата збирка поезија „Невино време“. Покрај разговорот околу своето прво дело, тој на  голема радост на македонската јавност неочекувано, малку спонтано, но со огромна доза на љубов сподели дека е пресреќен и дека се верил со својата девојка чие име засега останува непознато.

Како што раскажа, неговата вереница го освоила со шармот, насмевката, нивото на промислување на работите околу себе, со нејзината интелигенција, убавина нормално. Вели дека кога ќе заврши пандемијата, планираат и голема традиционална свадба.

Целосниот текст прочитајте го ТУКА.

Извор: Еспресо.мк

 

 

 

Видео на денот