ВИДЕО | Синот на поранешниот претседател ќе се жени, а напиша и книга поезија

Синот на нашиот претседател Ѓорге Иванов, деновиве во интервју за емисијата „Бекстејџ“ откри дека се верил со својата девојка. Иван неодамна ја промовираше својата збирка поезија „Невино време“. Покрај разговорот околу своето прво дело, тој на  голема радост на македонската јавност неочекувано, малку спонтано, но со огромна доза на љубов сподели дека е пресреќен и …

ВИДЕО | Синот на поранешниот претседател ќе се жени, а напиша и книга поезија Read More »