ВИДЕО | Пикси во еуфорија жестоко ги навреди Албанците

Фото: Screenshot

Репрезентацијата на Србија по поразот од Швајцарија со 3:2 го заврши настапот на Светското првенство, а по натпреварот внимание привлече и реакцијата на селекторот Пикси по голот на Србија.

Србија прво губеше со голот на Шаќири, а потоа направи пресврт со головите на Митровиќ и Влаховиќ. По голот на Влаховиќ за водство на Србија селекторот Пикси беше снимен како во еуфорија изговара „Је*ем му мајку шиптарску“.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот