• швајцарија

ФИБА Челенџер: Втора победа на младите македонски кошаркарки во Софија

Во драматична завршница ја совладавме Швајцарија со минимални (68:67), како доказ плус за она што го имаме во оваа млада женска кошаркарска селекција (У18). Иако имавме почетни (20:5) во првата четвртина, сосема солидни (35:23) на полувреме тоа не беше гаранција за триумф против упорните девојки од Швајцарија. Но имавме добар финиш, малку среќа, доволно да …

ФИБА Челенџер: Втора победа на младите македонски кошаркарки во Софија Read More »