17 C
Скопје

ВИДЕО: Овој јапонски трик за пакување на подароците го погледнале 11 милиони луѓе!

Ни се приближува сезоната на подарување и сега е вистинскиот момент да им посветиме внимание на подароците… Пакувањето на подароците понекогаш може да ни дојде како тешка задача. Доколку се препознавате во ваквиот опис, имаме решение кое може да ви ги олесни деновите што се пред вас. Имено, не морате да бидете вешти во ова, доволно е само да го примените трикот кој ни пристигнува од Јапонија, а се однесува на виткањето на подароците. Како со леснотија да ги запакувате вашите подароци, погледнете во наредните неколку минути. Видеото кое сега имате можност да го погледнете привлече големо внимание, а во прилот на тоа говори бројката од дури 11 милиони прегледи. За само 15 секунди украсната хартија е подготвена за виткање, а всушност од сето ова најважен е првиот чекор. Обрнете внимание на него, а потоа лесно следете ги останатите чекори.
Прочитајте и...  ВИДЕО | Ви здодеа изгледот на вашата стара кујна? Погледнете како со малку средства да ја претворите во нова и модерна!
Вака пакуваат трговските ланци во Јапонија, уживајте во видеото и со леснотија завиткајте ги и вашите подароци.

Поврзани вести

Кетрин Зита – Џонс: Едвај чекам да остарам за да јадам слатки

Слободен печат

ВИДЕО | Ви здодеа изгледот на вашата стара кујна? Погледнете како со малку средства да ја претворите во нова и модерна!

Слободен печат

Кој период од денот телото согорува најмногу калории?

Слободен печат

ФОТО | Со малку труд претворете ја терасата во вистинска оаза за уживање: Пронајдовме 10 одлични идеи за уредување!

Слободен печат

Како изгледа Саманта Фокс денес: Најфотографираната жена во Велика Британија во 80-тите години

Слободен Печат

Тајните на врвните готвачи: Згответе ги најсочните и највкусни ребра

Слободен печат

Остави Коментар