20.8 C
Скопје

Tag : подароци

Вести Регион Слајдер

ВИДЕО: Невидени гужви во Србија, освен вакцини се даваат пари и ваучери во познатиот трговски центар Ушќе во Белград

В.Т.
Денеска во 9 часот наутро, во најголемиот српски трговски центар Ушќе беше отворен пункт за вакцинирање. Секој што сака да се вакцинира, може да го...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Елена Ристеска направи мала забава: Денес полнам 35 години и сè уште не ми треба ботокс

М.Р
Елена Ристеска во друштво на нејзините најблиски пријатели и семејството го прослави 35-тиот роденден. Нашата позната пејачка на својот инстаграм – профил објави прекрасни фотографии...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Северина позира гола меѓу подароци, на оригинален начин го прослави Денот на вљубените

Кристина Апостолова
Хрватската пејачка Северина Којиќ (48) позираше гола, а стратешките места ги покри со подароци за да може да ја објави фотографијата на Инстаграм. – Тој...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Семејство

4 празнични подароци кои никогаш не треба да ги подарувате: Се верува дека му носат несреќа на оној за кој се наменети!

Слободен печат
Декември е месец во кој сите подготвуваме подароци за Нова година и Божиќ за своите најблиски. А кој не им се радува на подароците? Сите...
Забава Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Овој јапонски трик за пакување на подароците го погледнале 11 милиони луѓе!

Слободен печат
Ни се приближува сезоната на подарување и сега е вистинскиот момент да им посветиме внимание на подароците… Пакувањето на подароците понекогаш може да ни дојде...
Забава Магазин Магазин слајдер

Купувал накит за сопругата и љубовницата, а продавачката ги заменила подароците! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Продавачка во златарница неодамна објави сега вирално видео, во кое открива како „случајно“ разоткрила неверен сопруг, кој дошол да купи накит за сопругата и љубовницата....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Јелена Карлеуша откри што им купила на ќерките за роденден: Атина и Ника не се расфрлаат многу како мама! (ФОТО)

Васко Спасоски
Ќерките на Јелена Карлеуша, Атина и Ника вчера славеа роденден и наполнија 12 и 11 години. – На ист ден слават роденден, така што во...
Магазин Семејство

Како да одберете подарок за дете според возраста

Слободен печат
Нема дете кое не се радува на играчка, без разлика на тоа дали се подарува со повод или не. Сепак, добро е да се знае...
Вести Македонија

Петровска и Смилевски доделија подароци за полицајците од ПС Бутел

Слободен печат
Дополнителната заменик-министерката за внатрешни работи, Славјанка Петровска и градоначалникот на Општина Бутел Велимир Смилевски ја посетија Полициската станица во Бутел. – При посетата, Петровска и...
Вести Култура

Литература.мк Superstore – Скопје ја добива најголемата книжарница во Македонија!

Слободен печат
Новата суперпродавница на „Литература.мк“, која е со површина од 500 м², свечено ќе биде отворена вечерва во 20 часот, во соработка со „Скопје сити мол“....