ВИДЕО: Ова е дефинитивно најлудиот гол, Дестро со шише во раката ја затресе мрежата на Верона

Дестропостигна невообичаен гол протов Верона / фото. EPA-EFE/LUCA ZENNARO

Денеска беше спектакуларен ден во Италија каде беа одиграни три одлични натпревари на кои беа постигнати дури 13 гола.

На последната средба помеѓу тимот на Горан Пандев, Џенова и Верона заврши без победник 3:3, а напаѓачот на домашниот тим Матија Дестро постигна спектакуларен гол. Имено, кога го постигнуваше третиот гол за својот тим, Дестро имаше шише во раката.

– На крајот од наптреварот бев толку уморен што добив грчеви. Пиев вода и не знаев каде да го фрлам шишето, по што одлучив да го задржам – изјави Дестро по натпреварот.

Видео на денот