ВИДЕО: Маж нападнат додека се шишал, кон него испукани неколку куршуми

Напад во фризерница во Њујорк/ Фото Youtube Screenshot

Њујоршката полиција објави неверојатна снимка на која се гледа како двајца вооружени напаѓачи отвораат оган врз маж кој седел на стол во фризерница, пишува Фокс Њуз. 

Инцидентот се случил во петокот вечерта во Бронкс – а осомничените не се фатени.  

Во соопштението, њујоршката полиција изјави дека „22-годишната жртва седела во фризерницата кога две непознати лица влегле во објектот“.  

„Едно лице пукаше во жртвата, удирајќи ја во пределот на стомакот, а потоа другото лице со огнено оружје продолжи да пука во ногата на жртвата“.  

Нападнатиот се наведува дека е во стабилна состојба. Полицијата соопшти дека двајцата осомничени избегале од местото на пукањето. Тие ги опишаа поединците како мажи, од кои едниот последен пат беше виден во црна маска, црно-бела маица и темни панталони, додека другиот последен пат беше виден во црн дуксер и црни фармерки. 

Видео на денот