Tag : пукотница

Вести Свет

Пет лица се ранети во престрелка во Филаделфија, меѓу нив и тинејџер

Слободен печат
На едно популарно место за собири на млади во Филаделфија, дошло до престрелка во која се ранети пет луѓе, вклучувајќи и 16-годишник. Полицискиот комесар Дани...
Вести Свет

Драма во Келн: Уапсена жена која пукала во лекарска ординација, двајца се повредени

Слободен печат
Две лица се полесно повредени во пукотница во една лекарска ординација во Келн. Според првичните информации, повредените го изгубиле слухот од пукањето, а жената која...
Вести Свет

ПУКОТНИЦА ВО САД: Пет лица се убиени во пиварница во Милвоки, напаѓачот се самоубил

Слободен печат
Пет лица се смртно застрелани, а неколкумина други се ранети откако напаѓач синоќа отвори оган во пиварница во Милвоки, во сојузната држава Висконсин, изјави локалната...
Вести Свет Слајдер

Пукотница во Универзитет во Тексас: Две лица убиени, едно рането (ВИДЕО)

Слободен печат
Две лица се убиени, а едно е рането во пукотница во еден универзитетски кампус во Тексас, соопшти полицијата. Универзитетот A&M во Комерс, во сојузната држава...
Вести Свет Слајдер

ПУКОТНИЦА ВО САН АНТОНИО: Двајца загинати во ноќен клуб, полицијата трага по сторителот

Слободен печат
Полицијата во Сан Антонио синоќа се јави на повик од ноќен клуб во градот каде избила караница помеѓу посетители на барот по што едно лице...
Вести Регион

ДРАМА ВО САРАЕВО: Убиец се самоуби по пукотница со полицијата (ВИДЕО)

Слободен печат
Маж кој бил осомничен дека утринава во Сараево убил една, а ранил друга жена, извршил самоубиство на подрачјето на Република Српска. Првите информации од полицијата...
Вести Свет

Шест полицајци ранети во пукотница во Филаделфија (ВИДЕО)

Во пукотница во Филаделфија ранети се шест полицајци кои се обиделе да предадат налог за апсење на осомичен за распрoстранување наркотици. Полицајците биле заглавени кратко...
Хроника

Пукотница во Козле

Рано утринава скопската полиција била алармирана дека има пукотници во скопската населба Козле. По извршениот увид е констатирано дека Ф.Ш.(38) и неговиот брат Р.Ш. (36),...