• пукотница

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Пукотница на руски Универзитет, најмалку тројца загинати, четворица повредени

Најмалку три лица загинаа, а најмалку четири се повредени во пукотницата во кампусот на универзитетот во рускиот град Перм, пренесува ТАС. Социјалните медиуми на универзитетот ги предупредија сите во моментов во кампусот да заминат ако е можно или да се затворат во своите соби. Тие ги предупредија луѓето кои биле на пат кон кампусот веднаш …

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Пукотница на руски Универзитет, најмалку тројца загинати, четворица повредени Read More »