ВИДЕО | Матурска забава: Погледнете како изгледала Северина на 19 години

Фото: Инстаграм, Северина

Хрватската поп-ѕвезда Северина била на почетокот од својата кариера кога добила понуда да ги забавува матурантите во хрватскиот град Дрниш, кои го завршувале своето средно образование во 1991 година.

На снимката од матурската забава, која ја сподели самата пејачка, 19-годишната Северина ја пее песната „Insieme 1992“ од италијанскиот пејач Тото Кутуњо, кој победи на Евровизија во 1990 година.

„Му благодарам на непознатиот автор на оваа снимка, ме врати во некои убави времиња“, пишува Северина на Инстаграм.

Три децении подоцна, Северина важи за една од најуспешните поп-пејачки во регионот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Видео на денот