ВИДЕО | Инцидент во Велес: Одбојкари на Шкендија во физичка пресметка со навивачи

Фото: Screenshot

Екипите на Борец и Шкендија го одиграа вториот натпревар во полуфиналето од одбојкарскиот шампионат на Македонија, а на крајот натпреварот им припадна на домаќините со 3:2.

Но, за жал по завршувањето на средбата следуваше инцидент во кој дојде до физичка пресметка помеѓу дел од одбојкарите и публиката.

Екипата на Шкендија по инцидентите се огласи и на социјалните мрежи со соопштение во кое извести дека одбојкарите и членови на стручниот штаб давале исказ во полиција.

„Резултатот на теренот беше засенет со неспортскиот прием на локалните навивачи и нападот врз нашите играчи во салата „Парк“ во Велес. Одбојкарите и стручниот персонал вечерва се повикани во канцелариите на СВР Велес на распит“, објави Шкендија.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот