ВИДЕО I Снимка која е прегледана повеќе од 19 милиони пати: Користите дрвена лажица за готвење? Тогаш треба да ја погледнете и вие!

Profimedia
Фото: Профимедиа

Видеото кое како молња се шири на Тик Ток изненади и згрози многумина…

Доколку користите дрвена лажица или дрвен прибор за готвење, не треба да ви објаснуваме колку е важно тие да се чистат темелно. Сепак, иако знаеме дека дрвените површини и предмети во кујната се „мамка за бактерии“, ова видео предизвика шок на социјалната мрежа Ток Ток.

Една кориснична, снимила како својата омилена дрвена лажица ја потопува во врела вода, а што се случува подоцна потребно е да погледнете во видеото…

„Не бев подготвена за ова“, напиша тиктокерката.

Можеби токму ова видео ќе ве предомисли кога станува збор за употребата на дрвен прибор во кујната.

@miss.clean.with.meI was not prepared for this? Tiktok teaches me so much! ##clean ##cleaning ##satisfying ##asmr ##cleantok ##foryou ##fyp

♬ Bubble pop electric – ?????? ꨄ

Видео на денот