ВИДЕО: Густ чад над „Ататурк“, додека се играше финалето на Лигата на шампионите гореше зграда во близина на стадионот

Фото: Твитер

Зграда во близина на стадионот „Ататурк“ во Истанбул каде денеска се одигра финалето на Лигата на шампионите, а во кое екипата на Манчестер сити славеше со 1:0 против Интер гореше.

Големиот црн дим како што се гледа на објавеното видео стигнуваше и до стадионот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот