4 C
Скопје

Tag : стадион

Вести Ви Препорачуваме Регион

Криминалната мрежа на Веља Невоља: До кило – дилер, над кило – деловен партнер

Слободен печат
Има една реченица на почетокот од една епизода на Нетфликсовата серија „Наркос: Мексико“ која потполно важи за таканаречената „војна против мафијата“ во Србија: „Ако сте...
Спорт Фудбал

Гордоста на Милан и Интер во легенда, Црвена звезда има чест уште еднаш да го почувствува „Сан Сиро“!

Слободен печат
Вечерва од 21.00 часот ќе се игра реванш натпреварот од 1/16 финалето во Лига Европа помеѓу Милан и Црвена звезда, првиот меч во Белград заврши...
Спорт Фудбал

Култниот „Гудисон“ оди во историја, Евертон доби дозвола да гради нов стадион

Слободен печат
Градските власти во Ливерпул дадоа зелено светло за изградба на новиот стадион на Евертон која ќе изнесува 500 милиони евра. Новиот стадион на Евертон ќе...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Навивачите ќе влегуваат на „Сантијаго Бернабеу“ директно од воз

Слободен печат
„Кралевите“ оттогаш своите натправари ги играат на малиот стадион „Алфредо ди Стефано“ каде вообичаено игра резервниот тим, а сега се појави новиот концепт на „Сантијаго...
Спорт Фудбал

Динамо Дрезден продаде 72.000 влезници за натпревар без гледачи

Слободен печат
Динамо Дрезден одлучи да им овозможи на своите навивачи влезници по цена од пет евра за финансиски да му помогнат на клубот. Акцијата на Динамо...
Спорт Фудбал

Реал Мадрид поради „Сантијаго Бернабе“ се задолжи со дополнителни 160 милиони евра

Слободен печат
Реновирањето на „Сантијаго Бернабеу“ на крајот ќе го чини Реал Мадрид неверојатни 795 милиони евра, односно ова е сумата која клубот ќе мора да ја...
Ви Препорачуваме Спорт Фудбал

ВИДЕО: На отворањето на грандиозниот стадион 20.000 луѓе, сите негативни на ковид-19!

Слободен печат
Овој нов стадион на кој исто така ќе се играат натпреварите на следното Светско првенство во Катар 2022, прима 40 000 гледачи и дефинитивно остава...
Спорт Фудбал

Официјално: Наполи ќе игра на стадионот „Диего Армандо Марадона“

Слободен печат
Градските власти во Неапол официјално објавија дека стадионот „Сан Паоло“ во иднина ќе го носи името на аргентинската фудбалска легенда. Диего Армандо Марадона почина во...
Спорт Фудбал

Свештениците се противат на преименувањето на „Сан Паоло“ во Диего Марадона!

Слободен печат
Група свештеници испратиле писмо до наполитанскиот архиепископ Крешенцо Сепе, во кое го молат да се спротивстави на преименувањето на стадионот „Сан Паоло“ во „Диего Армандо...
Вести Македонија

Се уредува Источната трибина на Градскиот фудбалски стадион „Зоран Паунов” во Велес

Слободен печат
На Градскиот стадион „Зоран Паунов”  во Велес во тек се градежни активности на уредување на Источната трибина, која е наменета за стоење на домашна публика. Работите...