• стадион

ВИДЕО: Стадионот во Тирана на кој ќе се игра финалето меѓу Рома и Феенорд

Рома и Феенорд вечерва од 21.00 часот во Тирана, Албанија, ќе го играат финалето од првата сезона во Лигата на конференции. Играчите на Жозе Мурињо го исфрлија Лестер во полуфиналето, додека Холанѓаните беа подобри од Марсеј. Рома ќе ја брка првата европска титула од 1961 година, додека Феенорд својот последен европски трофеј го освои во …

ВИДЕО: Стадионот во Тирана на кој ќе се игра финалето меѓу Рома и Феенорд Read More »