Tag : зграда

Вести Свет Слајдер

Компромис по петгодишен спор: Автопат кој поминува низ зграда (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Зградата Gate Tower е само една од многуте импресивни згради во Осака, но она што ја прави уникатна во светот е функционалниот автопат што поминува...
Вести Свет

Најмалку две жртви при уривање на зграда во Лагос

Слободен печат
Во Лагос, најнаселениот град на африканскиот континент, се урна една зграда при што загинаа најмалку две лица, а осуммина се извлечени од под урнатините. Ова...
Хроника

Странец паднал од зграда во изградба

Во скопската полиција вчера околу 10.30 часот е пријавено дека од зграда во изградба на улицата „Банско“ во Скопје паднал Д.Б. од Велика Британија. Странецот...
Хроника

Битолчанка со својот автомобил оштетила фасада на зграда

МИА Агенција
Граѓани од улица „Леринска” во Битола пријавиле во СВР-Битола дека вчера во попладневните часови, битолчанка со својот автомобил ја оштетила фасадата на зградата. Од СВР-Битола информираат...
Вести Скопје

Шилегов: Додека сум градоначалник на плоштадот нема да никне зграда

На површина од 5000 квадратни метри и инвестиција од 33  милиони денари е уреден просторот во центарот на Скопје, на потегот од плоштадот кон влезот...
Вести Свет

Експлозија во зграда во Русија, еден мртов (ВИДЕО)

Слободен печат
Во зграда во градот Ореково-Зуево во московскиот регион дојде до експлозија во еден стан, изјави портпаролот на руското министерство за вонредни состојби. Според него, до...
Останатo Спорт

СЕКОЈА ЧЕСТ: Ѓоковиќ пред зграда во Белград игра тенис! (ВИДЕО)

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ е голем тенисер, испиша многу страници во историјата на овој спорт, но тоа што посебно одешевува е секако начинот на кој српскиот ас...
Хроника

Момче паднало од зграда на поранешниот „Жито-мел” во Куманово

Слободен печат
Четиринаесетгодишно момче денеска паднало од објект на поранешен „Жито-мел” во Куманово и се здобило со тешки телесни повреди, информираше кумановската полиција. Случајот кај нив го...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Чудо во Сибир: Жена падна од деветти кат на зграда, стана и си замина (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Слободен печат
Сосед сними неверојатна сцена во Сибир – на својата камера забележа жена која паѓа од девети спрат на зградa, пренесува српски „Курир“. На снимката може...
Вести Економија

Аеродромот во Охрид забележа рекордни 300.000 патници

Слободен печат
Компанијата „ТАВ Македонија” најави проширување на аеродромот „Свети Апостол Павле” во Охрид. Планирано е градежните активности да почнат што поскоро, а веќе за престојната летна...