• зграда

ВИДЕО| 22 лица загинаа при уривање на зграда во Нигерија, спасувачите сè уште трагаат по преживеани

Спасувачите во Нигерија продолжуваат да трагаат по евентуално преживеани, два дена откако се урна висока зграда во изградба во Лагос и целосно затрупа десетици луѓе, додека бројот на загинати се искачи на 22, изјави претставник на нигериската служба за итни случаи. Членови на семејствата на затрупаните лица и голем број луѓе се собраа во близина …

ВИДЕО| 22 лица загинаа при уривање на зграда во Нигерија, спасувачите сè уште трагаат по преживеани Read More »