-0.3 C
Скопје

ВИДЕО: Голема експлозија кај Бристол, има и жртви

Голема експлозија се случи во складиште во Ејвонмут, индустриска област во близина на Бристол, а противпожарната служба објави дека има жртви.

Еден од сведоците рече дека се слушнала „многу силна експлозија”, која ги потресла зградите, додека друг рече дека десетина амбуланти излегле на местото на настанот, пренесува Би Би Си.

Бристол Пост наведува дека противпожарната служба добила повик во 11.22 часот по локално време и потврдила дека има жртви, но бројот не е наведен.

Битански експрес наведува дека едно лице загинало, а две се водат како исчезнати по силната експлозија.

Прочитајте и...  Коронавирусот одзеде повеќе животи во САД отколку Втората светска војна

Засега е непознато што ја предизвикало експлозијата.

Извор.МИА

Поврзани вести

Фон дер Лајен: Западен Балкан ќе ги добие ветените вакцини најбрзо што може

Слободен печат

Лидерите на ЕУ заклучија: Границите остануваат отворени, но се воведуваат рестрикции за патувањата

Слободен печат

Зошто Твитер трајно го суспендираше профилот на Трамп: Хронологија на сите навреди во последните 6 години

Слободен печат

Швајцарија веќе нема да биде неутрална? Државата покрена кампања после која ништо нема да биде исто

Слооден печат

Фолскваген може да заработи казна од над 100 милиони евра за неисполнување на целта на ЕУ за емисија на гасови

Слободен печат

Бајден: Следниот месец во САД ќе има 500.000 починати од ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар