• бристол

Заложничка драма во Англија: Напаѓач зазеде бензиска пумпа, едно лице е повредено

Најмалку едно лице е повредено денеска кога вооружен напаѓач зеде заложници на бензинска пумпа во британскиот град Бристол. Напаѓачот, вооружен со нож, ги принуди вработените во бензинската пумпа да влезат во една просторија, објави Скај њуз. Преговарачки тим на полиција се наоѓа на местото на инцидентот, обидувајќи се да ја заврши заложничката криза на безбеден …

Заложничка драма во Англија: Напаѓач зазеде бензиска пумпа, едно лице е повредено Read More »