ВИДЕО + ФОТО: Спектакуларен пречек за сребрениот олимпиец Дејан Георгиевски

фото: Слободен печат/Елизабета Дамјаноска Спасеновска

Неколку илјади Македонци вечерва пред градскиот трговски центар му приредија пречек на Дејан Георгиевски, таеквондистот кој го постигна најголемиот успех на Македонија на Олимписките игри од осамостојување. Дејан го освои сребрениот медал, кој има златен сјај .

Македонците му се поклонија на новиот идол кој ја воодушеви цела држава.

 

 

Фото: Слободен печат/Елизабета Дамјаноска Спасеновска

 

 

Видео на денот