• летни олимписки игри во токио

Одбојка во Токио: Србинките лесно со Кенија, Италијанките со Аргентина

Женската одбојкарска репрезентација на Србија ја оствари и третата победа на олимпискиот турнир во Токио. Избраничките на селекторот Зоран Терзиќ без многу мака со 3:0 во сетови и 25:21,25:11,25:20. Актуелниот светски и европски шампион во дуелот со Кенијките можеше да си дозволи да не игра со полна сила, да тестира одредени варијанти за дуелите со …

Одбојка во Токио: Србинките лесно со Кенија, Италијанките со Аргентина Read More »