ВИДЕО: Балотели дивееше на клупата за резерви, со бокс удри соиграч

Итлаијанецот повторно се најде во центарот на вниманието поради своето однесување/ фото: EPA-EFE/SIMONE VENEZIA

Годините поминуваат но само една работа не се менува кога станува збор за Марио Балотели, фудбалерот повторно се најде во центарот на вниманието со своето однесување.

Балотели ова лето потпиша за турскиот тим Адана која го пречека тимот на Коњаспор, а Итлаијанецот беше дел од првиот тим.

Но, Балотели беше заменет во 56. минута при резултат 0:0 и тоа го разбесни фудбалерот кој негодуваше  поради ваквата одлука на тренерот, а кога седна на клупата за резервни играчи почна да фрла предмети на земја.

Потоа со бокс го удри во рамото соиграчот кој седеше до него и во неверица гледаше што прави Италијанецот.
На крајот натпреварот заврши без победник 1:1.

Видео на денот