ВИДЕО | Аргентина доби срамен пенал: Какво ќе биде објаснувањето на ФИФА?

Фото: Screenshot

На полувремето помеѓу Аргентина и Полска резултатот е 0:0, но сигурно дека многу ќе се коментира пеналот кој го добија Аргентинците.

Само благодарение на одличниот Војчех Шчесни кој го одбрани вториот пенал на овој Мундијал, Аргентина нема предност. Меѓутоа пеналот кој доби Аргентина беше во најмала рака дискутабилен. Погледнете и проценете сами…

Видео на денот