8 C
Скопје

ВИДЕО| Апсење во Сплит: Полицијата уапсила дилер на хероин и кокаин

Полицијата во Сплит уапси 39-годишен маж кој поседувал четири килограми хероин и 446 грама кокаин. Полицијата во неговиот дом открила поголема сума пари и две ваги за прецизно мерење.

Уапсениот е осомничен за сторено кривично дело неовластено производство и трговија со дрога. Против него е поднесена кривична пријава.

Прочитајте и...  ФОТО| Драма во Белград: Стои на врвот од зградата и се заканува дека ќе скокне

Поврзани вести

Кривична пријава за насилство врз дете во Кочани

Слободен печат

Триесет дена притвор за жител на Порој фатен со 100 пакувања кокаин

Слободен печат

Тешка сообраќајка: Во судир на камион и автомобил едно лице загина, а три се повредени

Слободен печат

Здружението на правници Роми ќе поднесе кривична пријава за инцидентот во Кочани

Слободен печат

Приведен дилер од кумановско

Слободен печат

Убиен мигрант во близина на Лозница

Остави Коментар