20.8 C
Скопје

Tag : уапсила

Хроника

ВИДЕО| Апсење во Сплит: Полицијата уапсила дилер на хероин и кокаин

Полицијата во Сплит уапси 39-годишен маж кој поседувал четири килограми хероин и 446 грама кокаин. Полицијата во неговиот дом открила поголема сума пари и две...
Хроника

Жена украла 9.000 евра од стан во Белград

Припадници на Министерството за внатрешни работи во Белград ја уапсија С.Х. (47) поради постоење основи на сомнение дека таа синоќа украла 9.000 евра од куќа....
Хроника

Полна кафеана во Гостивар, полицијата го уапсила газдата

Гостиварската полиција вчера во гостиварското село Добридол го уапсила В.Џ.(57) затоа што при контрола спроведена со Државниот пазарен инспекторат во неговата кафетерија биле затекнати 12...