18 C
Скопје

Tag : дилер

Хроника

30 дена притвор за дилер на дрога​ од Гостивар

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против едно лице, 57-годишен жител на гостиварското село Здуње, за кој постои основано сомнение дека го сторил кривичното дело...
Вести Хроника

Приведен дилер од Скопје

Слободен печат
Денеска на паркинг во близина на Скопски саем од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје...
Хроника

ВИДЕО| Апсење во Сплит: Полицијата уапсила дилер на хероин и кокаин

Полицијата во Сплит уапси 39-годишен маж кој поседувал четири килограми хероин и 446 грама кокаин. Полицијата во неговиот дом открила поголема сума пари и две...
Хроника

Приведен дилер од Арачиново

Од полициски службеници од СВР Скопје по судска наредба, бил приведен Б.Р.(45) од с.Арачиново, скопско, поради тоа што се барал за доиздржување на казна затвор...
Хроника

Притворен за несуден дилер на хашиш и марихуана

Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело неовластено производство и...
Вести Хроника

Приведен дилер на хероин од Кичево

Слободен печат
На 12.03.2021 околу 17 часот, по претходно добиени оперативни сознанија, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево го приведоа Б.С. (42) од Кичево,...
Вести Хроника

Приведен нарко дилер баран од германската полиција

Слободен печат
Полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка- Отсек за потрага постапија по меѓународна потерница од Интерпол Германија и вчера вo Тетово го лишија од...
Вести Хроника

Истрага против дилер од Скопје

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични...
Вести Хроника

Приведен дилер на кокаин од Куманово

Слободен печат
На 28.02.2021 во 21.30 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода С.Г.(30) од Куманово затоа што при преглед кај него...