Венчавката на овие две жени стана вирална: Пред матичарот донеле нешто што никој не очекувал (ФОТО)

Фотографијата на невестите Зин Хернандез и Лиза Јанг од Њујорк како заедно дигаат тегови во своите венчаници, стана вирална.

„Тоа не беше само симбол на единство, туку и потврда. Ние сме силни, способни жени, но заедно сме уште посилни“, рекла Хернандез.

Зин и Лиза се сопственички на фитнес-центар во Бруклин. На идејата за дигање тегови на нивната венчавка дошле сосема случајно при разговорот со потенцијалниот диџеј.

„На почетокот ни беше смешно бидејќи таквото дигање не ни е примарна дисциплина. Но ниту еден вообичаен свадбен ритуал не ни се допадна, па моравме да размислиме што ни е заедничко. И така дојдовме до оваа идеја“, вели Зин.

Иако и Хернандез и Јанг можат самостојно да подигнат 253 кг, знаеле дека треба паметно да ја изберат тежината.

Прочитајте и...  Хороскоп за 12 јули, недела - Одмарајте и релаксирајте се, сите обврски може да почекаат до утре
Фото: Принтскрин / Insider.com
Фото: Принтскрин / Insider.com

„Знаевме дека ќе мора да ги подигнеме теговите без загревање и дека поради венчаницата тоа ќе ни биде малку потешко. Затоа се одлучивме на оваа тежина“, додала Хернандез.

На денот на венчавката двете невести не биле толку загрижени за дигањето тегови.

„Не знаевме што ќе облече другата, па бевме повеќе возбудени околу тоа. Бев многу возбудена кога ја видов Хернандез во венчаница“, рекла Јанг.

Hai cô dâu nâng tạ trong đám cưới đồng giới thay vì cắt bánh, nâng ly - Hình 2

Прочитај повеќе

Што сè може да ја оштети вашата коса, а не сте свесни за тоа

Слободен печат

Која е разликата меѓу парфем, тоалетна и колонска вода?

Слободен печат

Многумина велат дека не успеала да го преболи Винсент Касел: Моника Белучи откри како изгледал нивниот брачен живот

Слободен печат

За што се можете да го употребите шампонот за коса?

Слободен печат

„Смета дека парите може подобро да се потрошат“ – Принцот Вилијам не дозволува семејството финансиски да му помага на Хари!

Слободен печат

Најуникатниот рибен ресторан на светот (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Танди Њутн го прокоментира односот со Ток Круз: Беше доминантен и се плашев од него на снимањата

Слободен печат

Домаќински муабети: Трикови кои мора да ги знае секоја домаќинка – Како правилно да ја солиме храната?

Слободен печат

Доколку му го правите ова на средството за дезинфекција, тоа станува неефикасно и залудно го користите!

Слободен печат

Хороскоп за 12 јули, недела – Одмарајте и релаксирајте се, сите обврски може да почекаат до утре

Слободен печат

Северина во мини фустан ја „заскокотка“ фантазијата на фановите! (ФОТО)

Слободен Печат

Песната која беше најголемиот летен хит на Европа! (ВИДЕО)

Слободен Печат