Венчавка како од бајките: Во Ровињ се ожени актерот Жарко Димоски! (ВИДЕО)

Денеска во еден од најубавите градови на хрватското крајбрежје, градот Ровињ, се ожени познатиот актер од Театар и комедија, Жарко Димовски.

Неговата избраничка е Андреа Јосифова, со која актерот беше во неколкугодишна љубовна врска.

Овој свечен момент се случил во присуство на само најблиските роднини на младенците, со оглед на мерките кои важат и во Хрватска поради пандемијата од коронавирусот.

 

View this post on Instagram

 

It is offiicial!! Happily ever after starts now❤️ #LOVE 10.08.2020

A post shared by Zarko Dimoski (@zakdim) on

Инаку Жарко Димоски е еден од омилените актери на публиката во Театар и комедија.

Прочитајте и...  Стил на неделата: Лира Грабул, костимографка и професорка 

Прочитај повеќе

Лице на Балканот: Три Македонки се враќаат со три титули од Србија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Родителски трик на Кејт Мидлтон што ќе ве воодушеви: Зошто постојано го допира принцот Џорџ по главата?

Слободен Печат

Паника во светскиот џет-сет: Ќе се откријат имињата на сите што летале со авионот на Епстин (ФОТО)

Слободен печат

Нов бизарен тренд на „Тик-Ток: Со турпија за нокти си ги рамнат забите, стоматолозите реагираат! (ВИДЕО)

Слободен печат

Несудените водителки на „Еми“: Двете се позитивни на коронавирус

Слободен Печат

Мода во време на корона: Виртуелниот свет на „Еми“ наградите (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Џесика Симпсон изгледа подобро отколку на почетокот на кариерата: До неодамна се бореше со вишокот килограми

Слободен Печат

По Даниел Крејг, Том Харди ќе го облече оделото на популарниот агент 007

Слободен печат

Цеце и Љупка, ем убавици ем успешни јавачки на коњ: Во денешниот свет мора да си најдобар во тоа што го правиш

Јасмина Кантарџиева Димков

Мозочниот удар е нов симптом на ковид-19 кај младите пациенти?

Слободен печат

Музиката ме спаси од дрога и проституција: Јас сум таа која требаше да биде на погрешно место во погрешно време

Слободен Печат

Прво виртуелно доделување на наградите „Еми“: Младата Зендаја изненадување на вечерта!

Слободен Печат