Tag : ровињ

Магазин Магазин слајдер Сцена

Како се промени животот на Тони Цетински и неговата сопруга откако таа доживеа мозочен удар… (ФОТО)

Васко Спасоски
Сопругата на Тони Цетински (50)  и неговата најголема поддршка во живтот, Дубравка Цетински (35) во средината на јуни минатата година доживеа мозочен удар и беше хоспитализирана во Ријека,...
Живот Магазин

Никогаш поблиски: Тони Цетински со сопругата се преселија во стан од 40 метри квадратни!

Слободен печат.
Еден од најпознатите музичари на овие простори – Тони Цетински (50), неодамна со сопругата Дубравка (35) се пресели од родниот Ровињ во Опатија и тоа...
Вести Регион

Викенд Медиа Фестивал во Ровињ: Секс, лаги и недвижности – Зошто паѓа довербата во медиумите?

Слободен печат
Повеќе од 150 предавачи и панелисти, пет паралелни сали и прв Weekend Masterclass во Гранд Парк хотелот во Ровињ, три дена богата фестивалска програма ќе...
Вести Регион

Кои се новинарите од „Аксиос“ и зошто нивната уредничка политика толку многу го нервира Доналд Трамп?

Слободен печат
Доналд Трамп вчерашниот ден го започна со твит преку кој се пресметува со „Аксиос“ и ги обвинува дека прават сè за да го посрамотат претседателот....