Вардар без многу мака го реши Татран

Екипата на Вардар по поразот од Брест Мешков, веќе влезе во победнички ритам, „црвено-црната“ машинерија почна да ги меле противниците во СЕХА лигата. Вардарци денеска без многу мака како гости го совладаа Татран Прешов со 22:29 и дојдоа до третиот триумф во четири кола. Интересно е што ова беше прва победа на гости за Вардар, откако двата триумфа над Пекинг спорт Универзитет и Нексе беа остварени на домашен терен.

Дилемите околу победникот, европскиот шампион ги реши во второто полувреме кога со препознатливата игра во одбраната и сигурната реализација успеа да дојде и до двоцифрена предност (17:27) по што тренерот Писонеро шанса им даде шанса на сите ракометари.

Најпрецизен во Вардар беше Тимур Дибиров со пет постигнати голови, а еден помалку дадоа Горбок и Шишкарев. Во тимот на Татран Прешов, а и најефикасен на мечот, беше Оливер Рабек со шест погодоци.

Прочитајте и...  Нов шок за навивачите на Ливерпул, и Алкантара не доаѓа на „Енфилд“?

Прочитај повеќе

Суарез го испрати Еспањол во втората лига (ВИДЕО)

Слободен печат

Аталанта е неверојатна, петта победа во петтиот натпревар во паузата

Слободен печат

Ливерпул продолжува во шампионски ритам, Сити го растури Њукасл и постави неверојатен рекорд

Слободен печат

Федерер: Се ближи крајот, ќе ми недостасува тенисот

Слободен печат

Само на Пике може да му текне на натпревар да дојде со – велосипед (ВИДЕО)

Слободен печат

Елмас подобар од капитенот Пандев

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Белгискиот суд ја поништи титулата на Бриж

Слободен печат

Поминаа шест години од најголемото понижување на „кариоките“(ВИДЕО)

Слободен печат

Нов шок за навивачите на Ливерпул, и Алкантара не доаѓа на „Енфилд“?

Слободен печат

Барселона нема скршено евро во касата, а го сака двоецот од Тотенхем

Слободен печат

Ренова го презентира засилувањето од БиХ, Хушиќ

Слободен печат

И Виландер застана на страната на Ѓоковиќ: Тој не е експерт, Владата му даде дозвола

Слободен печат