Ужас во Зрењанин: Девојче се играло со бензин, па се запалило

smart

Во Меленци се запали седумгодишно мало девојче кое си играло со оган и бензин. Несреќата се случила поладнево околу 12 и 30 часот.

Како што пишуваат српските медиуми девојчето неофицијално се играло со уште две деца во дворот. Децата ископале дупка, а настраданото девојче запалио хартија што претходно ја полила со бензин.

Пожарот избувнал и детето се здобило со изгореници по главата и телото. Итно е пренесена во болница КЦ Војводина во Нови Сад.

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот