Tag : бензин

Здравје Магазин Магазин слајдер

Ако храната и пијалакот ви имаат вкус на бензин, можеби имате коронавирус

Слободен печат
Губењето на сетилото за вкус и мирис е еден од клучните симптоми што укажува на ковид-19, но постои уште еден сроден симптом, кој би можел...
Вести Економија

Горивата на полноќ поскапуваат до денар и половина за литар

Слободен печат
Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за денар до денар и половина за литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши...
Вести Економија

Бензините поскапуваат за половина денар, цената на дизелот иста

Слободен печат
Бензините и Екстра лесното масло за домаќинство од ноќеска на полноќ поскапуваат за половина денар по литар, а цената на дизелот останува иста, одлучи денеска...
Вести Економија

Бензините поевтинуваат за половина денар, а дизелот за еден денар

Слободен печат
Бензините од полноќ поевтинуваат за половина денар, а дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство за еден денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Новата...
Вести Економија

Бензините од полноќ поевтинуваат за половина денар, дизелот останува со иста цена

Слободен печат
Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за половина денар по литар, а цената на дизелот останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со...
Вести Економија

Цените на бензините остануваат непроменети

Цените на нафтените деривати остануваат исти во следните седум дена. Единствено се зголемува цената на мазутот, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на...
Вести Економија

Бензините од полноќ поевтинуваат за денар, а дизелот за денар и пол

Слободен печат
Бензините од полноќ поевтинуваат за еден денар, а дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство за денар и половина, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика....
Вести Економија Слајдер

Од полноќ бензините поскапи за половина денар, дизелот со иста цена

Слободен печат
Од полноќ за половина денар се зголемуваат цените на бензините, а дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство остануваат со иста цена и во следните...
Вести Економија Слајдер

Цените на бензините и дизелот остануваат исти 

Слободен печат
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе одлука цените на бензините и дизелот да останат исти согласно одлуката од 17.8.2020 година, додека...
Вести Економија

Бензините поскапуваат за половина денар, дизелот поевтинува

Слободен печат
Со најновата одлука на РКЕ горивата во земјава добиваат нови цени во малопродажба од ноќеска на полноќ. Пресметките на регулаторите дефинираа поскапување на бензините за...
MacedonianAlbanian