УЖАС ВО ДОМОТ НА ЛЕКАР ОД ИЛИНОИС: Полицијата нашла остатоци од преку 2.000 фетуси (ВИДЕО)

Остатоци од над 2.000 фетуси се пронајдени во домот на американски лекар од Илиноис по неговата смрт, објави локалната полиција.

Семејството на д-р Улрик Клопфер ги откри остатоците кога по неговата смрт на 3. септември влегла во неговиот дом.

Д-р Клопфер имал клиника во Саут Бенд во Индијана, која е затворена откако му била одземена лиценцата во 2016 година. Бил обвинет дека на властите не пријавил абортус изведен кај 13-годишно девојче.

Лекарот рекол дека не изгубил пациентка во 43 години колку што вршел абортуси.

„Жените забременуваат, мажите не“, рече доктор Клопфер на сослушувањето, пренесува Њујорк Тајмс. „Мора да ја почитуваме одлуката за која жените мислат дека е најдобра за нив. Не е моја задача да диктирам некому. Ниту да му судам“, рече тој.

Прочитајте и...  Ердоган го послуша народот- нема полициски час за време на викендот

Властите открија вкупно 2.246 фетуси кои ги презеде патолог, а истрагата е во тек.

Прочитај повеќе

Бајден обезбеди демократска номинација за борба против Трамп

Слободен печат

Албанија: Политичкиот совет постигна договор за изборната реформа

Слободен печат

Во изминатите 24 часа приведени 155 лица кои не ја почитувале забраната за движење

Слободен печат

Гутереш: Ако расизмот постои секаде, постои и во ОН

Слободен печат

Укинато задолжителното носење маски во Црна Гора

Слободен печат

Индија ја стигна Италија по бројот на заразени од коронавирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Г-20 издвои повеќе од 21 милијарда долари за борба против коронавирусот

Слободен печат

Минеаполис донесе забрана за задушување на лице за време на приведување

Слободен печат

Кина пријави три нови увезени случаи на Ковид-19

Слободен печат

Хаос во Мексико: Приведени полицајци за смртта на млад човек во полициски притвор (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Читајте го бесплатно он-лајн викенд бројот на Слободен печат

Слободен печат

Болсонаро со закана до СЗО, над 35.000 починати од Ковид-19 во Бразил

Слободен печат