15 C
Скопје

Tag : остатоци

Вести Македонија Слајдер

Сообраќајот по влажни коловози со остатоци од кашест снег на планинските премини

МИА Агенција
Сообраќајот на патиштата се одвива непречено по влажни коловози, со остатоци од кашест снег на планинските премини, соопшти Автомото сојузот. На целата територија на државата,...
Живот Магазин Магазин слајдер Технологија

Откриени остатоци од најголемото животно кое некогаш одело по Земјата

Слободен печат
Остатоци од најголемото животно кое некогаш одело по планетата Земја, откриени се во Аргентина, тврдат научниците од таа држава. Станува збор за непознат вид гигантски...
Вести Македонија

ТЦ „Глобал” по расчистување на остатоците од пожарот: Сцена како од апокалиптичен филм, изнесени 370 тони отпад

Слободен печат
Пепел, мирис на изгорено, црнило, вода, слики како од апокалиптични филмови, можат да се видат и два дена по расчистувањето на остатоците на пожарот во...
Вести Свет Слајдер

Трагедија во Малезија: Момче исчезнало, па му ги пронашле остатоците во стомак на крокодил (ВИДЕО)

Слободен печат
Остатоците на едно момче од Малезија биле пронајдени во стомакот на крокодил, а се верува дека било изедено пред неколку дена Рики Ганиј (14) бил...
Вести Македонија

Општина Охрид денес започна активности за отстранување на урбаната опрема лоцирана на крајбрежјето на Охридското Езеро

Слободен печат
Уредбата на Владата за враќање на плажите во првобитна состојба пред нивното издавење преку концесии почна да се реализира на терен. По налог на Општинскиот...
Магазин Семејство

Корисни совети и идеи: Што сè можете да направите со остатоците од храна

Слободен печат
Речиси во домот на секое семејство, секојдневно остануваат големи количества на остатоци од храна која се разбира неможе да се јаде, па токму поради тоа,...
Забава Магазин Регион

Во Словенија пронајдени остатоци од метеор што експлодирал во двор во Хрватска (ФОТО)

Слободен печат
Во словенечкото село Пречна кај Ново Место се пронајдени остатоци од метеорот што експлодираше пред десетина дена над Хрватска и Словенија. Деловите од метеорот ги...
Вести Свет

Американските власти криеле дека подморница вредна 35 милиони долари удрила во остатоците на Титаник

Слободен печат
Минатата година подморница удрила во светски познатите остатоци на бродот Титаник, но американската влада информациите за овој инцидент досега ги држеше во тајност, речено е...
Вести Свет

УЖАС ВО ДОМОТ НА ЛЕКАР ОД ИЛИНОИС: Полицијата нашла остатоци од преку 2.000 фетуси (ВИДЕО)

Слободен печат
Остатоци од над 2.000 фетуси се пронајдени во домот на американски лекар од Илиноис по неговата смрт, објави локалната полиција. Семејството на д-р Улрик Клопфер...
Хроника

Пронајдени остатоците од Цесната што се урна кај Солунска глава (ФОТО)

МИА Агенција
Министерството за внатрешни работи информира дека четворицата патници од авионот, што вчера полета од Охрид за Софија, а се урна во близина на Солунска глава,...