Уште еден македонски пејач се зарази со корона: И покрај тоа што внимавав, вирусот стигна и до мене! (ФОТО)

Пејачот Боби Павловски пред само неколку минути на својот профил на Фејсбук ги извести своите пријатели дека се инфицирал со коронавирусот.

Како што пишува во неговиот статус и покрај тоа што внимавал и ги почитувал мерките, вирусот не го одминал.

Неговиот статус ви го пренесуваме во целост:

„Пријатели, колеги, соработници, морам да ве известам дека за жал мојот тест за ковид е позитивен, покрај сите витамини, мерки и пазења, маски, дезинфекции, сепак стигна и до мене. Носете маски, држете дистанца, ако имате симптоми, пријавете, тестирајте се, седете дома, не ја ширете заразата, бидете совесни. Се надевам дека се ке помине најдобро. Пазете се и чувајте се“ – напишал Павловски на својот профил.

Прочитајте и...  Заев, Димитров и Османи на онлајн средба со Борел: Првата меѓувладина конференција ќе биде позитивен сигнал и до целиот регион

Инаку Боби важи за еден од најбараните пејачи за клубски настапи во нашата земја, а особено популарен е во нашиот главен град. Исто така тој има снимено и неколку песни на македонски и српски јазик.

Поврзани вести

Мицкоски: Законот за заразни болести во кој се колне Филипче не е за болните, туку за надлежностите и процедурите

Слободен печат

Каков лажго сте вие? Хороскопот открива како лаже секој хороскопски знак!

Слободен печат

ВИДЕО: На згради во француските градови се прожектираа карикатури од Мухамед од „Шарли Ебдо“

Слободен печат

ФОТО: Му избега триумфот на Вардар, Порто се спаси во последните секунди!

Фидан Коминовски

Заев: Угостителските објекти ќе работат до 23 часот, освен оние што вршат достава на храна

Слободен печат

ФОТО: Деми Ловато „воспоставила“ контакт со вонземјани

Слободен Печат

Остави Коментар