Уште еден холивудски развод: Џорџ Клуни признал дека е несреќен покрај 17 години помладата Амал

Instagram
Фото: Инстаграм

После подолг период на несогласувања и тензии, парот наводно одлучил да ја заврши агонијата и на суд да реши сè околу разводот и старателството над децата.

За разводот на Џорџ (59) и Амал Клуни (42) се шпекулира во светските медиуми уште од месец мај, за време на самоизолацијата, а како причина за крахот на бракот ги навеле несогласувањата во карантин.

Холивудскиот актер и познатата адвокатка во брак се повеќе од 5 години, а „Ентертејмент тајмс“ пренесува дека парот овие денови поминува време на суд, бидејќи моментално се води борба околу старателството над 3-годишните близнаци.

Фото: Инстаграм

Имено, се прошириле гласини за тоа дека актерот признал дека е несреќен во бракот со 17 години помладата сопруга.

Различните размислувања довеле до разделување, а ако може да им се верува на гласините, тие веќе некое време живеат одвоено. Токму тоа претставува проблем за децата, што било и повод за одење на суд.

Фото: Инстаграм
Видео на денот