8 C
Скопје

Ума Турман има ново момче: „Стројник“ им било неговото куче!

Сега, неколку месеци по таа средба на плажа, тие се лудо за вљубени и планираат заедно да купат имот во Хемптонс, изјави за странските медиуми добро информиран извор.

Американската актерка Ума Турман (50) пронајде нов партнер во Њујорк, а „стројник“ бил неговото куче.

Фото: Профимедиа

Sвездата на филмот „Евтини приказни“ (Pulp Fiction) се придржуваше до сите епидемиолошки мерки поврзани со пандемијата на коронавирусот и остана во својот дом во Хемптонс.

Летните денови ги користела за прошетка на плажа, а тоа резултирало во фатална средба со архитектот Питер Сабет (50), пишуваат американските медиуми.

Фото: Профимедиа

Питер не ни знаел која е Ума Турман. Таа се шетала покрај плажата и кога поминала покрај него, тој ја прашал дали ќе сака да го почува неговото куче за тој  малку да поплива – изјави извор близок на парот.

Прочитајте и...  Македонија стои, Таксират постои!

Ума, која исто така има куче без проблем се согласила на неговото барање, а по таа случка тие се нераздели.

Фото: Профимедиа

Сега, неколку месеци подоцна, тие се се уште лудо вљубени еден во друг, па дури и планираат заедно да купат имот во Хемптонс, изјави извор близок на парот.

За Ума последен пат се збореше дека е во врска со Андреа Балаз (63), но таа никогаш не ги коментираше гласините.

Фото: Профимедиа

Таа беше омажена за Итан Хоук (49) со кого има две деца, ќерката Маја (22) и синот Левон (18), а потоа со поранешниот свршеник Арпад Бусон (58) ја доби ќерката Росалинд (8), попозната како Луна.

Поврзани вести

Се бараат кандидати кои за 11.000 евра ќе лежат 30 дена на кревет

Слободен печат

Ријана во секси празнично издание во новата зимска кампања на „Savage x Fenty“

Ирена Трајкова

ФОТО: Гвинет Палтроу ужива во љубовта и не крие колку е посреќна во новиот брак

Слободен Печат

Кралицата Елизабета Втора првпат ќе го помине Божиќ сама со сопругот

Слободен печат

Македонија стои, Таксират постои!

Слободен печат

Дел од скалите на Ајфеловата кула продаден за 274.400 евра

Слободен печат

Остави Коментар