Трик на природата: Ова не е шума, туку само едно стебло (ФОТО)

Натал е град во Бразил кој во светот е забележен како место во кое расте најголемото дрво на кое растат индиски ореви.

Facebook

Кога дрвото ќе се погледне од воздух, изгледа како цела шума, а всушност станува збор само за едно стебло. Дрвото покрива површина од околу 7.500 метри квадратни и има периметар од околу 500 метри.

Гранките на стеблото растат настрана, а кога ќе ја допрат земјата развиваат корен и почнуваат да растат како посебно дрво.

facebook

Ова дрво го насадил рибарот Луиз Инасио де Оливеира во 1888 година.

За време на сезоната на берба, од дрвото се собираат околу 80.000 индиски ореви.

Прочитајте и...  Контроверзни родители открија како ги одгледуваат децата: Мајката ги дои со години, не се вакцинирани и не одат на училиште

Прочитај повеќе

Две години ги избегнуваше медиумите поради уништеното лице: Познатата актерка е свесна дека претерала со операциите! (ФОТО)

Слободен печат

Гореше стан на вториот кат, три храбри момчиња се искачија и го спасија старецот од сигурна смрт (ВИДЕО)

Слободен печат

Ќерката на познатата ѕвезда од „Беверли Хилс“ е вистинска убавица – Има 18 години и неодоливо потсетува на мајка и! (ФОТО)

Слободен печат

НЕ НИ ПРОБУВАЈТЕ: Жените во овие три хороскопски знаци не можете да ги надмудрите

Слободен печат

Том Круз поради „Невозможна мисија“ гради „Корона-фри“ село: Луѓето на снимање ќе влегуваат преку „балони“

Слободен печат

Направете си комплетен пилинг барем еднаш неделно – Најдобрите домашни пилинзи за вашето тело (РЕЦЕПТИ)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најплатената славна личност за 2020 – Заработила многу повеќе од Роналдо, Федерер и Меси заедно (ФОТО)

Слободен печат

Како да го проверите квалитетот на прашокот за перење кој го користите?

Слободен печат

Колку се богати жените околу Трамп? Пари од моделинг, брендови и разводи – МНОГУ! (ФОТО)

Слободен печат

Многу важни правила за среќно семејство – Внесете благосостојба и љубов во домот уште денес!

Слободен печат

Канје Вест ќе го плати школувањето на ќерката на Џорџ Флојд

Слободен печат

Не поставувајте сами дијагноза – Еден од најголемите митови за високиот притисок

Слободен печат