Три лица загинаа откако во Австралија се урна авион за гаснење пожари

Авион за гаснење пожари се урна во планинска област во австралиската држава Нов Јужен Велс. Тројцата членови на екипажот загинаа, соопштија локалните власти.

Врската со авионот Ц-130 Херкулес, вклучен во гаснењето на шумските пожари во областа, беше изгубена непосредно по 14 часот по локално време / 03.00 часот по Гринич, наведуваат властите.

Прочитајте и...  Домашни реакции на бугарски меморандум: Македонскиот јазик и идентитет се неспорен факт

Прочитај повеќе

Димитров: Бугарија во членот 2 од Договорот за пријателство има обврска и да ни помага во процесот на европска интеграција

Слободен печат

Ковачев: Гоце Делчев е на Македонија, никој не сака да и го земе, тој е и на Бугарија

Слободен печат

Над 13 илјади заразени во еден ден во Франција, во Париз заразата се шири најбрзо

Слободен печат

Во Атина „цвета“ короната, 40 отсто од вработените ќе работат од дома, се откажуваат концерти и кино проекции

Слободен печат

Претседателот на Гватемала заразен со ковид-19

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: Николовски и неговиот шеф се криминалци

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Две брачни двојки пријавиле 1.200 лажни бремености, од француските власти извлекле близу два милиони евра

Слободен печат

Џонсон: Доаѓа втор бран, се плашам дека е неизбежен

Османи: Нема да дозволам сопки и емоции да влијаат на патот кон ЕУ, верувајте во тоа

Слободен печат

Европската агенција за лекови го одобри дексаметазонот за лекување на коронавирусот

Николовски: Во борбата против корупцијата никој не смее да биде заштитен

Маријана Митровска

Нови рестрикции во Мадрид: Ограничен пристап до паркови и јавни места, како и собири до шест лица