Тренд кој го одзема здивот: Со овој впечатлив аксесоар секој стајлинг изгледа феноменално! (ФОТО)

профимедиа

Сите ќе се завртуваат по вас, каде и да се појавите.

Иако летните температури значително опаднаа, тоа не значи дека би требало да се откажете од носење на фустани и сукњи. Со хулахопките се уште можете да уживате во ова женствено парче облека.

Чорапите со овој принт можат да ја зачинат целата модна приказна и на стајлингот да му дадат посебен печат. Точките оваа сезона се во тренд, како на маиците и блузите, така и на чорапите.

Овој принт делува елегантно и женствено, па сите ќе гледаат во вас. Точкастите чорапи сјајно се комбинираат со минималистичкиот начин на облекување, а со вешт избор можат многу убаво да се вклопат и со некоја покреативна и посмела комбинација.

Видео на денот