3.4 C
Скопје

Стручњаците открија кои 6 особини треба да ги поседува секој маж кој е идеален љубовник!

Списокот на пожелни особини кај новиот партнер за жени е долг, а добар дел се однесува на сексуалните очекувања, тврди сексуалниот терапевт и автор на бројни книги, Трејси Кокс.

Во своето богато искуство со пациентите, таа забележала шест основни доблести што треба да ги има идеален љубовник за една жена, а тие доаѓаат до израз при првата интимна врска.

  1. Се посветува на орален секс

Маж кој избегнува орален секс е непосакуван партнер за повеќето жени, бидејќи голем број од нив достигнуваат оргазам на тој начин, вели Кокс. Иако техниката може да се подобри, доколку партнерот ја одбие, тоа ја лишува жената од многу задоволства. Иако одличниот секс не е само оргазам, оралниот секс не е само начинот да се постигне тоа, туку честопати начинот на кој мажот и покажува на жената дека целосно ја прифаќа и ја посакува, и ништо на нејзиното тело не е непожелно.

  1. Слуша барања без навреда
Прочитајте и...  Џорџ Клуни прозборе за карантинот со Амал и децата: Миење садови и менување пелени

Со нов партнер, потребно е малку време и за едниот и за другиот, и најлесниот начин да се обезбеди задоволство е да комуницирате во кревет. Бидејќи мажите се често под притисок и „виновни“ за добар или лош секс, нивното его во кревет е многу повисоко отколку кај жените. Човек кој е навреден од нејзините желби како што се „побавно“, „побрзо“, „пониско“ итн., не е материјал за добар љубовник.

„Несигурни мажи кои се исто така дефанзивни не се партнери кои се подготвени да научат, и затоа жената ќе биде повеќе фокусирана на тоа да не го навредува, што на крајот ќе глуми оргазам поради тоа“, вели таа.

  1. Не се фали дека е најдобриот љубовник на светот
Прочитајте и...  ФОТО | Откако ја откопа својата мачка и ја зготви, пејачката сега призна дека во домот има и череп од 6-годишно девојче

Желбата да се импресионира партнерот е својствена и за мажите и за жените, но мажите честопати имаат потреба да се докажат со споменување на богато сексуално искуство или уникатна техника и вештина. Тие само одбиваат такво нешто, бидејќи тоа првенствено изгледа имагинарно, но исто така ги зголемува очекувањата на жените до степен до кој е многу тешко да ги исполнат, вели Кокс.

  1. Тој не го има во предвид само својот оргазам

Бидејќи на жените им е потешко да достигнат оргазам отколку на мажите, непишано правило е мажот да ја чека, а потоа да се посвети исклучиво на сопственото задоволство. Маж кој нема да обрне внимание на неа и нејзиниот оргазам дури и на самиот почеток на врската ретко ќе добие втора шанса.

  1. Дава искрени комплименти

Татко ти мора да е крадец затоа што тој ги украл ѕвездите и ги ставил во твоите очи – тоа е пример за неоригинален и лигав комплимент што жените воопшто не го ценат. Искрени и едноставни комплименти за нејзината посебност и изглед се показател дека тој е искрено заинтересиран, наместо да гради кариера како „сериски заводник“.

  1. Не се повлекувајте емотивно по сексот
Прочитајте и...  Бонд филмот „No Time To Die“ одложен по трет пат

После секс со нов партнер, ненадејното заминување, станување од кревет и збунетост во никој случај не се однесување што жените ќе го ценат.

„Ако не знаете што да направите, подобро е да го кажете тоа искрено отколку да трчате наоколу. Најважно е да бидете што е можно поприродни, па затоа не е добро да инсистирате на гушкање или големи изјави за љубов. Подобро поканете го вашиот партнер да јадете нешто заедно”, вели таа.

Поврзани вести

ФОТО | Хит на социјалните мрежи: Некој од Град Скопје одлучил да го фотошопира Берни Сандерс на скопските клупи

СП.

Тие би избегнале да платат било што: Ова се најголемите скржавци во зодијакот!

Слободен Печат

ФОТО | Имот кој зрачи со елеганција во бохо стилот според вкусот на неговата сопруга: Славниот Меј Дејмон ја продава својата луксузна вила за 21 милион долари

Слободен печат

ФОТО | Трендот продолжува: Во бикини на снег, Јелена Карлеуша, Теа, Сандра Африка, Кристина и Аделина!

М.Р

Пејачката го почести фановите за 30-годишнината од кариерата: Мараја Кери штотуку објави нов ремикс албум!

Слободен печат

ФОТО | Враќање во седумдесеттите: Капутот од овчо крзно е хит број 1 оваа зима!

Слободен печат

Остави Коментар