Со нож рането момче во Чаир

Синоќа дежурен лекар од градската општа болница „Св. Наум Охридски“ пријавил дека кај нив бил донесен повреден 16 – годишник од Скопје.

Според пријавеното, околу 22.10 часот на фонтана во парк во населба Чаир, по претходна расправија со две лица, од еден од нив бил прободен со нож. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Обљубено малолетно дете од Куманово

Поврзани вести

Три лица се тепале пред хотел во Центар

Слободен печат

Обљубено малолетно дете од Куманово

Слободен печат

Вработена во здравствена установа нападната од прилепчанец

Слободен печат

Осуденици во затворската соба чувале прашкаста материја

Слободен печат

Уапсен маж од Арачиново кој шверцал мигранти од Бангладеш

Слободен печат

Апсење во Бутел

Слободен печат

Остави Коментар